Përbërësit

200 gr miell

60 gr gjalpë kikiriku

135 gr rrush i thatë

150 gr sheqer

200 ml qumësht

1 vezë

2 lugë vaj

2 lugë maje

1 lugë vanilje

10 gr gjalpë

Hapat
1
Nxeheni furrën në temperaturë 190 gradë celsius, një tepsi lyeni me gjalpë.

2
Përzieni të gjithë përbërësit në një robot kuzhine derisa të përfitoni një masë homogjene.

3
Hapeni brumin në një sipërfaqe të bërë me miell, brumin preni më një gotë.

4
Biskotat rëndisni në tepsi dhe vendosni për pjekje rreth 20 minuta.

5
Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *