‘Mbarova, më vranë djalin tim të vetëm!’ fjalët prekëse të babait të Florenc Beqiraj pas humbjes së të birit

0
4

Pak orë pasi i riu nga Shkodra Florenc Beqiraj humbi jetën në spitalin e Marsejës, gazetari Leon Molla tregon bisedën me të atin e tij.

Në një status në rrjetet sociale, ai shkruan:

‘Mbarova, më vranë djalin tim të vetëm!’ fjalët prekëse të babait të Florenc Beqiraj pas humbjes së të birit
‘Mbarova, më vranë djalin tim të vetëm!’ fjalët prekëse të babait të Florenc Beqiraj pas humbjes së të birit
23:14, 22/12/2017
Pak orë pasi i riu nga Shkodra Florenc Beqiraj humbi jetën në spitalin e Marsejës, gazetari Leon Molla tregon bisedën me të atin e tij.

Në një status në rrjetet sociale, ai shkruan:

Image

“Leon ma vranë djalin !!!

Këto ishin fjalët e babait të Florencit, Gëzim Beqiraj që më tha në telefon pak mituta që doktorrët Francez i hoqën oksigjenin.

Nuk po e besoja dhe menjëherë i drejtova pyetjen:

Gëzim çfarë thua ? Firmosët Ju që ti hiqnin oksigjenin?

Ai i përlotur më thotë: Jo Leon Jo, nuk më pyetën, doktorrët ja hoqën oksigjenin pa më pyetur, ma vranë djalin, ma vranë.

Në këto momente mbeta pa fjalë, nuk dija çfarë ti thoja.

Gëzimi vijoi duke më thënë: Mbarova, më vranë djalin tim të vetëm, nuk mund të flas, nuk di çfarë të flas, më vranë djalin Leon, o Zot, o Zot.

Me këto fjalë mbylli telefonin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here