Lifestyle

Receta e dites: Biskota me gjalpë kikiriku dhe rrush…

January 4, 2018 0

Përbërësit 200 gr miell 60 gr gjalpë kikiriku 135 gr rrush i thatë 150 gr sheqer 200 ml qumësht 1 vezë 2 lugë vaj 2…

Teknologji

Shifra të frikshme! Facebook thyen rekordet e fitimeve nga…

December 18, 2017 0

Algoritmi i reklamave në Facebook është kthyer në një mënyrë për të bërë para pafund. Sipas të dhënave nga 3 mujori, rezulton se Facebook ka…

Travel Guides

Video/ Artan Hoxha tregon detajet e trafikut: Si u shoqërua kontenieri i drogës deri në…

March 1, 2018 0

Gazetari Artan Hoxha në studion e emisionit Opinion ka dhënë detaje nga lëvizjet e mjetit që transportonte drogën nga Kolumbia. Ai ka treguar se një…

Po iki i ngopur nga kjo botë… gjendet letra e pronarit të vetëvrarë të pularisë…

January 4, 2018 0

Një ngjarje tragjike ndodhi disa ditë më parë kur pronari i një pularie në Korçë i dha fund jetës me armë. 67-vjeçari Hysni Myrtollari u…

Elbasan/ Shkaktoi aksidentin tek Rruga e Re e Trenit dhe iku nga vendngjarja, policia e…

January 4, 2018 0

Drejtuesi i mjetit që shkaktoi aksidentin e ndodhur paraditen e sotme në Elbasan, në rrugën e Trenit, ku mbeti i plagosur lehtë një 75 vjeçar,…

Receta e dites: Biskota me gjalpë kikiriku dhe rrush i thatë

January 4, 2018 0

Përbërësit 200 gr miell 60 gr gjalpë kikiriku 135 gr rrush i thatë 150 gr sheqer 200 ml qumësht 1 vezë 2 lugë vaj 2…